Jakou kávu si můžete dát v EDM cafe?

Jakou kávu si můžete dát v EDM cafe?

Jaké kafe si u nás můžete dát a jak jsme na pražírnu THE NAUGHTY DOGS kousek od Prahy vlastně narazili?

Vrátíme se trochu do historie – září 2019. Už máme prostor pro naší kavárnu a čeká nás první společný baristický kurz. Jedeme do školícího centra kávovékurzy.cz, které je v Jílovém u Prahy. Kurz vede Petra Veselá, kterou jsme do teď vídali jen na videích a ve Velké knize o kávě, kterou Petra vydala. Mimochodem jí pomáhají i malí roztomilí jezevčíci, po kterých se káva jmenuje.

Kurz byl perfektní, všichni jsme si urovnali správné návyky jak pracovat s kávou a celkově i s technikou okolo. Pak ale od Petry přišla nečekaná otázka – zda bychom nechtěli spolupracovat i nadále? Pro nás něco neskutečného, co nás ohromně potěšilo. Petra na nás tedy bude dohlížet v tom, abychom dělali kávu správně a zlepšovali se a my jsme jenom rádi že zde budeme tuto „zlobivou“ kávu mít na mlýnku.

Život Petry Veselé káva změnila roce 2004, kdy si otevřela kavárnu v Jílovém u Prahy. Účastnila se řady soutěží v přípravě kávy a stala se dvakrát Mistryní České republiky v její přípravě.

Měla možnost několikrát porotcovat i finálové kolo na Mistrovství světa baristů. V roce 2008 otevřela školicí centrum v Jílovém u Prahy a pořádá různá kávová školení. Ty vede se s vým manželem GWILYM DAVIES, který v roce 2009 vyhrál Mistrovství světa. Krátce na to otevřel kavárnu Prufrock v Londýně. Od roku 2013 žije v Jílovém u Prahy

Nedílnou součástí jejich týmu jsou i 3 jezevčíci – THE NAUGHTY DOGS, kteří rádi dohlíží na průběh školení ze svého pelíšku. Mrs. Jenny Brown, druhá fenečka Mája a třetí, nejmenší, je čoko tygr Kačenka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *